..
Blog Oli Taistry

99 | 109595
 
 
2011-12-17
Odsłon: 3193
 

SZTUKA ŻYWIENIA- współpraca

Z ogromną przyjemnością informuję o podjęciu współpracy z Marcinem Bończa-Tomaszewskim (psychodietetyk, trener) i Michaliną Bończa-Tomaszewską (współzałożyciel).


Od nowego roku pod bacznym okiem SZTUKI ŻYWIENIA będę realizowała swój cykl treningowy, jak również oparty na nim, sezon skalny 2012.


Na współpracę z Marcinem i Michaliną zdecydowałam się bez wahania.


Będąc świadoma jak ważne w sporcie wyczynowym jest odżywianie oddałam się w ręce SZTUKI ŻYWIENIA z silnym przekonaniem o bardzo pozytywnych efektach, jakie niesie za sobą stworzony na moje potrzeby indywidualne plan żywieniowy. To, co mocno skłoniło mnie do współpracy to profesjonalizm, "całościowe" podejście do osoby, uwzględnienie profilu zdrowotnego, psychicznego, sprawnościowego oraz innych elementów obejmujących niemal każdą sferę życia


Jedną z największych zalet współpracy jest możliwość stałego kontaktu online, który umożliwia mi między innymi kontrolę swojego menu żywieniowego.


Kilka lat wcześniej, podjęłam współpracę z dietetykiem i trenerem klasy światowej – Evą Lopez. Dzięki jej wsparciu moje zdrowie i wyniki wspinaczkowe szły w parze ze sobą.


Poznając Marcina i Michalinę, od razu wiedziałam, że mam do czynienia z ludźmi takiego samego pokroju jak hiszpański trener. Wierzę w znacznie lepsze rezultaty tym bardziej, że efekty są widoczne po dwóch tygodniach współpracy.Kilka słów na temat SZTUKI ŻYWIENIA i ich założycielach:


SZTUKA ŻYWIENIA to SYSTEM SKUTECZNEGO STYLU ŻYCIA, który powstał, by pomagać w optymalizacji zdrowia, ciała i sprawności. Polega na tworzeniu oraz promowaniu nowego, trwałego i efektywnego stylu życia uwzględniającego optymalne żywienie, trening oraz suplementację.


Nieustannie analizujemy najnowsze badania naukowe z zakresu ludzkiego funkcjonowania: żywienia, psychologii, treningu, suplementacji. Na ich podstawie tworzymy praktyczne strategie gotowe do zastosowania w codzienności. 


Uczymy, jak zbudować zdrowe, szczupłe i silne ciało. Wskazujemy strategie adekwatne do życiowych celów, dzięki czemu umożliwiamy osiągnięcie celu niezależnie od dotychczasowych doświadczeń.


Marcin Bończa-Tomaszewski

założyciel, psychodietetyk, trener


Ukończył studia magisterskie na kierunku socjologia. Absolwent psychodietetyki na SWPS, gdzie uzyskał wyróżnienie za najlepszą pracę dyplomową. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Od początku studiów z ogromną pasją zajmuje się różnymi aspektami związanymi z funkcjonowaniem człowieka: żywieniem, treningiem, psychologią, suplementacją, rehabilitacją.


Jako pierwszy Polak uzyskał międzynarodowy certyfikat Precision Nutrition (Sport&Exercise Nutrition Certification for Fitness Professionals) dołączając tym samym do światowej elity trenerów. Jest także instruktorem sportu w specjalności kulturystyka. „Miałem to szczęście ze moimi mistrzami byli jedni z najlepszych specjalistów z rożnych dziedzin. To oni utwierdzili mnie w przekonaniu, że człowiek jest istotą złożoną, a każdą sferę należy traktować na równi.”Na polu zawodowym posiada doświadczenie zarówno z osobami
pragnącymi poprawić zdrowie i sylwetkę, jak i młodymi fanami sportu. W swojej pracy kieruje się zasadą, by wszystkim, od amatorów po zawodowych sportowców, przekazać najnowszą i najskuteczniejszą wiedzę opartą na aktualnych badaniach naukowych oraz pomóc w przełamaniu najsłabszych punktów poprzez wskazanie strategii adekwatnych do indywidualnych celów i potrzeb. Wydobycie potencjału i kreatywności człowieka traktuje jako wyzwanie.


„Nie ma sytuacji bez wyjścia. Nawet, gdy prowadzisz dynamiczny styl życia, a zmęczenie i stres nie są ci obce, możesz nauczyć się dokonywać najlepszych wyborów w danym czasie, w każdej sytuacji. Właśnie te codzienne działania są drogą do wymarzonego zdrowia i ciała.” Ambicją Marcina jest inspirowanie ludzi do stawiania sobie wysokich celów i przekraczania własnych ograniczeń. Tworząc strategie transformacji zawsze uwzględnia sferę ciała jak i umysłu, ponieważ tylko metody łączące obie te sfery pozwalają osiągnąć upragniony cel.


Oprócz pracy trenera i psychodietetyka, pragnie popularyzować skuteczne metody. Uważa, że wszyscy powinni mieć dostęp do najnowszej, uporządkowanej wiedzy dotyczącej funkcjonowania człowieka. Wiedzy możliwej do zastosowania w codziennym życiu i będącej kluczem do lepszego zdrowia i sprawności. Jej odkrywanie, opisywanie i zastosowanie to sedno jego pracy. Dlatego realizuje się jako redaktor działu Vademecum Wspinaczkowego Dietetyka w magazynie „GÓRY”. Jest także współautorem poradnika dla osób aktywnych „100 porad Gór”.


Miłośnik sportu, członek Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Nawet doskwierające w dzieciństwie
astma i alergia, czy późniejsze kontuzje nie zniechęciły go do aktywności fizycznej. Co więcej, została ona wkomponowana w codzienność. Z pasją uprawia różne dyscypliny: od skate- i snowboardingu po kulturystykę i biegi, skończywszy na ukochanej wspinaczce sportowej (drogi do 6.5), która od dłuższego czasu jest priorytetowa.


W kuchni odważny eksperymentator, który przekłada wiedzę na praktyczne rozwiązania w postaci przepisów kulinarnych i strategii żywieniowych.Michalina Bończa-Tomaszewska

współzałożyciel, dyrektor kreatywny


Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Podczas studiów podejmowała działalność artystyczną w zakresie projektowania (wnętrz, architektury, mebla, grafiki) oraz malarstwa, rzeźby i fotografii. Jej dokonania można było oglądać na dorocznych wystawach ASP oraz w galeriach: Konferencyjnej, OKO, Bizarre. Jako studentka pracowni prof. Antoniego Grabowskiego brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuka Ulicy.


Umiłowanie prostoty, funkcjonalności i atrakcyjnej formy wciela w życie dbając o artystyczną stronę firmy. W myśl idei ‘od projektu do realizacji’ opracowuje przepisy kulinarne, gotuje, stylizuje i fotografuje. Za jej sprawą teoria staje się faktem, a wiedza żywieniowa zostaje zmaterializowana tak, że aż ‘chce się jeść’. Jej zdjęcia można zobaczyć m.in. w Vademecum Wspinaczkowego Dietetyka w magazynie „GÓRY” oraz poradniku dla osób aktywnych „100 porad gór”.

Nadaje artystycznego i kobiecego ducha takim aspektom jak żywienie, zdrowy styl życia, czy aktywność fizyczna. Jej celem jest dzielenie się wiedzą, inspirowanie do tworzenia, odkrywania własnych pokładów kreatywności i talentów. Jest pewna, że dzięki prawdziwej, potwierdzonej naukowo wiedzy każdy może wykorzystać dar, jakim jest zdrowie i ciało. Ale wierzy też, że dodany do nauki pierwiastek sztuki połączy wszystko w system skutecznego działań, a ponadto będzie fascynował i pozwoli odkryć radość codzienności. „Cieszę się, że poprzez SZTUKĘ ŻYWIENIA zachęcam ludzi do zmian. Do przełamania się, podjęcia drobnego wysiłku, który może zaowocować nowym, zdrowym i aktywnym trybem życia. Do uwierzenia, że kuchnia jest miejscem przyjaznym, które daje nam ogromną ilość ciepła, wspólnych chwil i niezapomnianych wrażeń, nie tylko smakowych.”


Każdego dnia poszukuje wyzwań w kuchni i wokół niej. Jest zdania, że każdy może znaleźć strategie odpowiednie dla siebie, zdrowo gotować i czerpać z tego przyjemność. Do eksperymentów pragnie zachęcić nawet tych, którzy od kuchni do tej pory trzymali się z daleka. By puścić wodze fantazji, odkrywać nowe smaki, a przepisy stały się ‘zaczynem’ fascynacji zdrowym stylem życia.


Misia nie ogranicza się do działań kulinarnych i artystycznych. Dziś jest entuzjastką aktywności niegdyś kojarzącej się tylko z przykrym obowiązkiem. Kilkunastoletnia przerwa od wysiłku fizycznego uświadomiła, że bez niego optymalne funkcjonowanie jest niemożliwe. W rezultacie, od trzech lat obowiązkowym elementem jej dnia jest trening siłowy, bieganie, marsze. Lubi wspinać się w skałach – oczywiście z Marcinem.


Ze swoją dociekliwością i analitycznym umysłem jest firmowym „detektywem”. Śledzi rynek, obserwuje kampanie reklamowe, obnaża niedoskonałość popularnych produktów. Wszystko po to, by propagować postawy odpowiedzialne względem środowiska, ukazywać potencjał nieprzetworzonej żywności i prostotę zapomnianych smaków.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 
Michał 2011-12-17 10:30:35
Rewelacja!


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd