..
Blog Oli Taistry

99 | 109594
 
 
2012-05-18
Odsłon: 1512
 

Nina i Michał (Wgore.pl) w Andaluzji

Z początkiem maja pojawiła się u mnie w Andaluzji para mocno zmotywowanych wspinaczy warszawskiej areny wspinaczkowej "W góre". Mowa o Ninie Gmiter (Wgore.pl,KW W)  i Michale Wojewódzkim (Wgore.pl) , którzy postanowili rozpocząć sezon wspinaczkowy 2012 właśnie w andaluzyjskich rejonach, takich jak La Muela, Archidona, Loja, Villanueva del Rosario. Będąc odpowiedzialna za wspinanie skałkowe Niny i Michała w obecnym sezonie, postanowiłam stworzyć młodym zawodnikom idealną podbudowę pod kolejne miesiące spędzone w skałach.  Po pierwszych czterech dniach szybkiego rozwspinania w rejonach o różnorodnym charakterze wspinania, Nina i Michał byli przygotowani na konfrontację z ciut trudniejszymi drogami. Na pierwszy rzut poszły wytrzymałościowe linie w La Mueli.
W przeciwieństwie do Niny, będącej typem wytrzymałościowca, Michał musiał mocno przekonać się do długich wspinaczek. Jako specjalista od dróg krótkich i sytych, nie miał żadnego problemu z pokonywaniem głównych trudności każdej drogi. Po przyzwyczajeniu przedramienia Michała do wysiłku dłuższego niż 15 metrów (główne sukcesy osiągał zazwyczaj w liniach o charakterze siłowym i wytrzymałościowo-siłowym), zawodnik sukcesywnie wpinał się do topów lini, będących jego osobistymi rekordami. Nina dzięki determinacji (prowadzenie dwóch 8a+ jednego dnia) jak również wytrzymałości na bardzo wysokim poziomie zakonczyła swój wyjazd z bardzo dobrymi wynikami, które podwyższyły jej poziom wspinaczkowy :-) 
Obojgu gratuluję!
 
Najwartościowsze przejścia
Nina:  
-Mar de Dudas 8a+ RP
-Rosa Magica 8a+ RP
-Chaman 8a RP
-Cenizo 7c OS
-wiele dróg do 7b+ OS

Michał:
-Chaman 8a RP
-Antonina 7c RP
-A-sombrao 7b+ OS-wiele dróg do 7b OS
 
*Podziękowania dla Pana Jarosława Wojewódzkiego, Marcina Kopcińskiego, Katarzyny Buda, Michała Kwiatkowskiego i Tomka Pichlaka za pomoc w organizacji wyjazdu Niny i Michała.

ps.Oczywiście dziękuję za dostarczenie mojego prezentu urodzinowego :-)

więcej zdjęć na:
http://aleksandrataistra.blogspot.com.es/2012/05/modzi-w-andaluzji.html 

pozdrawiam 
Ola
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 
Ala 2012-05-18 23:04:53
Gratulacje dla młodych!


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd